×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 122.

Материалы отфильтрованы по дате: мая 2021

Понедельник, 31 мая 2021 10:11

ОБЪЯВЛЕНИЕ

О Б Ъ Я В Л Е Н И Е

о выборах ректора Тараклийского государственного
университета имени Григория Цамблака

В соответствии с Кодексом об образовании Республики Молдова (Закон №152 от 17 июля 2014 года), Типовым Положением о порядке избрания ректоров высших учебных заведений Республики Молдова, утвержденного министром Просвещения Республики Молдова № 09 от 14 января 2015 года и Регламентом о порядке избрания ректора Тараклийского государственного университета имени Григория Цамблака, утвержденного Сенатом университета 15 мая 2015 года, Совет по стратегическому институциональному развитию ТГУ объявляет выборы ректора Тараклийского государственного университета имени Григория Цамблака.

  1. 8 июня 2021 года с 11.00 час. до 13.00 час. в актовом зале университета состоятся публичные дебаты кандидатов на пост ректора: Марии Пасларь, конференциара доктора педагогики кафедры педагогики Тараклийского госуниверситета имени Григория Цамблака и Сергея Суляка, конференциара доктора истории кафедры филологии и истории Тараклийского госуниверситета имени Григория Цамблака перед академическим электоратом по их предвыборным программам.
  2. Выборы ректора Тараклийского государственного университета имени Григория Цамблака состоятся 8 июня 2021 г. с 14.00 час. до 17.00 час. в актовом зале учебного корпуса № 1 ТГУ, по адресу: г.Тараклия, ул. Мира, 9.

 

Совет по стратегическому

институциональному развитию ТГУ

Информация по проведению выборов ректора

 

Пятница, 28 мая 2021 12:23

Выборы ректора - 2021

Совет по стратегическому институциональному развитию ТГУ объявляет конкурс и начало процедуры избрания ректора Тараклийского государственного университета имени Григория Цамблака.

Вся информация по выборам ректора находится здесь.

 200 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ГЕОРГИ РАКОВСКИ


     На 14 април тази години се навършиха 200 години от рождението на Георги Раковски – основоположник на организираното българско национално-освободително движение, публицист, поет, изследовател.
     Преди началото на Кръглата маса в ТДУ „Гр. Цамблак” представители на българската общественост в града и преподаватели и студенти от университета откриха паметна плоча в чест на събитието установена в университетската градина.
     Приветствени думи поднесоха посланикът на Р. България в Р. Молдова г-н Евгени Стойчев, доц. д-р Прокопиев - представитель на научна секция ,,Военна история и патриотично възпитание, ИПИО, Военна академия ,,Георги Стойков Раковски“, ректорът на ТДУ „Гр. Цамблак“ доц.д-р Мария Паслар.

     На Кръглата маса бяха изнесени доклади, посветени на Георги Раковски, от известни български историци в страната и от преподаватели на университета:
1. Николай Червенков, д.х.и.н. – Връзките на Георги Раковски с бесарабските българи.
2. Иван Думиника, доктор на историческите науки, старши научен сътрудник на Института за културното наследство – Георги Раковски за преселването на българите в Русия.
3. Elena Raceeva, доц. д-р, ТДУ „Гр. Цамблак” – Георги Раковски — възрожденски книжовник и писател.
4. Николай Тодоров, д-р, ТДУ „Гр. Цамблак” – Раковски и тезата за автохтонния балкански произход на българския народ
5. Васил Кондов, доц. д-р, ТДУ „Гр. Цамблак” – За отношението на Г. Раковски към изграждащия се новобългарски книжовен език.