×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 122.

Материалы отфильтрованы по дате: марта 2022



До Кмета на Община Русе,
Република България
Г-н Пенчо МИЛКОВ

БЛАГОДАРСТВЕНО ПИСМО
от университета „Григорий Цамблак“, гр. Тараклия, Република Молдова

Уважаеми Г-н МИЛКОВ,

     Ръководството на университета „Григорий Цамблак“ най-сърдечно Ви благодари за направения от Вас щедър подарък за учебната зала по български език и литература към нашия университет във вид на компютърна техника, от каквато университетът има голяма нужда като цяло. Тя съществено ще подобри работата на преподавателите по българистичните специалности и дисциплини.
     Благодарение на Вашата родолюбива дейност, загриженост и подкрепа Тараклийският университет укрепва своята материална база и поддържа качеството на образователните услуги.
     С уважение,

доц. д-р Мария Паслар,
ректор на Тараклийския държавен университет „Гр. Цамблак“

blagodarstveno pismo pencho milkov podarok ot pencho milkov

 

Тараклийский госуниверситет им. Гр. Цамблака принял участие
в первом семинаре по разработке учебных программ
в области межкультурного образования в образовательном центре
«PRO DIDACTICA»

     4-5 марта в образовательном центре «Продидактика» состоялся семинар, проводимый в рамках проекта «Внедрение принципов межкультурного воспитания в начальную подготовку педагогов», в который включен Тараклийский университет.

     В семинаре принимала участие группа преподавателей университета: д-р Т.Б. Батыр, д-р В.Н. Великсар, конф. д-р М.А. Волковская, конф.д-р Н.А. Горбачева, д-р А.А. Платикэ, конф. д-р Е.В. Рацеева.

     В ходе семинара обсуждались проблемы стратегии разработки куррикулума «Межкультурное воспитание», структуры и содержания межкультурной компетенции педагогов, профессиональных стандартов в области воспитания. Преподаватели из четырех вузов Молдовы (Тираспольский университет, Кишиневский педуниверситет, Кагульский университет, Тараклийский университет) обменялись мнениями, выработали общую платформу для реализации намеченных планов.

     Организаторы семинара В. Гораш-Постика, Т. Карталяну, В. Скурту организовали и провели семинар на высоком научном и методическом уровне, создали комфортные условия для работы.

 

 Перейти в альбом:

  • фото_10